Περιοδικό "ΤΟ ΔΕΛΦΙΝΙ"

Το περιοδικό για παιδιά Το δελφίνι εκδόθηκε από Εργαστήριο Λόγου και Πολιτισμού του Π.Τ.Π.Ε του Παν/μίου Θεσσαλίας από το καλοκαίρι του 2002 έως το καλοκαίρι του 2004 υπό τη Διεύθυνση και επιμέλεια της Λέκτορος τότε Τασούλας Τσιλιμένη, σε έξι τεύχη.

Το περιοδικό υπήρξε προϊόν εργασίας ομάδας φοιτητών των Παιδαγωγικών Τμημάτων Προσχολικής και Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας και απευθυνόταν σε παιδιά προσχολικής και σχολικής ηλικίας. Διανεμήθηκε δωρεάν σε όποιον ενδιαφερόταν, σε σχολεία του Βόλου και ένα τεύχος του αποτέλεσε ένθετο σε Κυριακάτικο φύλλο της εφημερίδας ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ. Αρχείο του περιοδικού στην έντυπη μορφή του διατίθεται στο Εργαστήριο Λόγου και Πολιτισμού του ΠΤΠΕ.

Αρχείο τευχών

1_2002_καλοκαίρι